Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Main Navigation

Top

News

Sign up for the News Update.

Sub Navigation

Top

Headlines

 

Working...

Ajax Loading Image

 

HALLOWEEN COSTUME CONTEST

October 31, 2018

EVERYONE HAD A FUN TIME DRESSING UP FOR HALLOWEEN.  CHEERS SOUNDED THROUGH THE BUILDING FOR EACH STUDENT AS THEY WERE PRESENTED WEARING THEIR COSTUME.

THE CONTESTANTS WERE DIVIDED INTO TWO GROUPS, KINDERGARTEN THROUGH 2ND GRADE IN ONE GROUP, AND 3RD GRADE THROUGH 6TH GRADE IN THE OTHER GROUP.  CERTIFICATES WERE AWARDED FOR THE VARIOUS CATEGORIES AS FOLLOWS:

KG-SECOND GRADE RESULTS

BEST VIDEO CHARACTER –     1ST PLACE - IVAN RODRIGUEZ

SCARIEST      1ST PLACE -  ZAILEIGH DUNCAN

                          2ND PLACE – CAMERON HARDMAN

                          3RD  PLACE – ROSSLYN PULLIAM

MOST ORIGINAL -  1ST PLACE -  PAISLEY DYER AND EMILY CORBITT

                                   2ND PLACE - EMMA WHEELER

                                   3RD  PLACE – HALLIE WILLIS

 

TV CHARACTER – 1ST PLACE – WADE CAMDEN AND ASHER TUCKER

 

MOVIE CHARACTER – 1ST PLACE – JOHN LEE VARGAS

                                        2ND PLACE – ADDY WILLIS

                                        3RD PLACE – SADIE STORY

                                        HONORABLE MENTION – LEGEND JENKINS, RYLEE SIIRTOLA, ADDY RODRIGUEZ

 

SUPER HERO – 1ST PLACE – FISCHER MORGAN

                            2ND PLACE – LILYANN SIIRTOLA

 

SPORTS -  1ST PLACE – EASTON WILLIS

 

BEST ANIMAL – 1ST PLACE – TINSLEY DILLINGHAM

                             2ND PLACE – KIMBER BECCO AND ALYVIA HERNANDEZ

 

 

THIRD - SIXTH GRADE RESULTS

 

SCARIEST –  1ST PLACE – BELLA CORONIS

                      2ND PLACE – GAGE HARDMAN

                      3RD PLACE – KYLEE RAGSDALE

                      HONORABLE MENTION – TYE ANNE DILLINGHAM, CHRISTOPHER MUNOZ, CACHE KIDWELL, 

                                                                    CHARLES HEMBREE-PARKIN

 

MOVIE CHARACTER – 1ST PLACE – ALLEIGH WATERS

                                        2ND PLACE – KENEDIE DAVIS

                                        3RD PLACE – KATIE DAVIS AND ANLEIGH BOWERS

                                        HONORABLE MENTION – MAKAYLA CHANEY, DEVLIN ENNIS, ALLY HARDMAN,

                                        WILLIAM CLARK, CHRIS PEREZ

 

 

ANIMALS – 1ST PLACE – TAYLOR AUTRY

                     2ND PLACE – AUSTYN DAVIS

                     3RD PLACE – JAKE CLENDENNAN

                     4TH PLACE – ALICIA JIMENEZ

 

MOST ORIGINAL -  1ST PLACE – LILY-RUTH BULLOCK

                                   2ND PLACE – CLARA ROBISON

                                   3RD PLACE – DYLAN ROBISON

                                   HONORABLE MENTION – SARAH PRESTON, BLAKE HEMBREE-PARKIN, RAYLIN     

                                   KUEHLER

 

Back To Top